Menu

Hominem unius libri timeo

Kulturalne peregrynacje, dyskursywne fascynacje

O jesieni z polską sensacją (nie mylić z myślą szkoleniową)

terezjasz1

Romantyczne klimaty zachmurzenia i deszczu skłaniają do poszukiwań rozrywek lekkich acz przyjemnych. Jako że wino, podlotki i śpiew z różnych przyczyn nie wchodzą w grę pozostają lektury i seriale w klimacie kryminalno - sensacyjnym. 

Po pierwsze, ulubiony Zyga, czyli Miłoszewski, w skrócie szansa na polskiego Nesbo. Gniew kończy trylogię o Szackim, z przytupem możnaby rzec i tradycyjnie silnym wątkiem społecznym czyli przemocą domową tym razem. Oraz klimatem Allensteinu i tych słynnych jezior. Sursum cordae jednak, furtka pozostawiona, więc HBO może (a nawet powinno) machnąć serial.

Nawiązując do HBO - Wataha, jako połączenie Twin Peaks i Forbrydelsen całkiem udana, chociaż same Bieszczady i dośc drewniany protagonista to trochę rozczarowują.

Po trzecie,, prawdziwie patriotyczna apologia naszych szpionów czyli Seviersky i Nieśmiertelni jako kolejny tom przygód nowego Bonda RP, poufale zwanego Radeczkiem i jego wesołej czeredki. Tym razem atom, ajatollachowie i w ogóle bardzo poważne klimaty. Ale zawszeć cieszy, że Lachy nie Gęsi i swojego Stirlitza mają. 

© Hominem unius libri timeo
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci